Який кабель вибрати?

 

Який кабель вибрати для проведення

Електричний кабель – незамінний атрибут у будь-якій електросистемі. До його вибору потрібно підійти відповідально, тому що від якості кабелю залежить безпека людей та робота електроприладів. Вибирати потрібно виходячи з таких аспектів: спосіб електромонтажу, призначення приміщення, тип поверхні, на яку кріпитимуть кабель. Обов’язково слід врахувати потужність та кількість приладів, які планується підключати до мережі.

Є два способи встановлення кабелю: відкритий та прихований. При відкритому способі дроту кріплять у пластмасових кабель-каналах або прокладають без використання коробів. Дуже часто дизайнери застосовують такий спосіб прикраси інтер’єру.

Прихований спосіб – найпоширеніший метод встановлення кабелю. Провід прокладають у штрабах, які роблять у стіні та стелі. Електромонтаж кабелю за гіпсокартоном також відноситься до сритого типу.

Який кабель потрібний для прихованого монтажу в штрабах

Штрабування стін проводять за допомогою штрабонарізача або звичайної болгарки. Додаткову надійність забезпечує металева трубка або рея, встановлена ​​на одній із сторін штраби. В даному випадку доцільно застосувати кабель марки. ВВГ чи ВВГ-П. Ці дроти мають підвищену пластичність і не схильні до горіння.

Після монтажу проводів створені канали закладають будівельним розчином.

Монтаж кабелю під натяжною стелею

Під час встановлення натяжної стелі або покриття гіпсокартоном використовують прихований спосіб прокладання кабелю. Щоб забезпечити додаткову безпеку, кабель поміщають у гофровану трубку. Гофровані трубки виконані з матеріалу, який витримує високі температури і не займається. Цією ж властивістю повинен мати і електропровід. Тому варто використовувати кабель ВВГНГ або ВВГНГ-LS. Провіду марки ВВГнг-LS, на відміну від ВВГнг, не виділяють диму при займанні. Якщо для проведення таких робіт Вам рекомендують кабель ПВС або ШВВП, варто подумати про компетенцію фахівців.

Відкрита проводка у пластикових коробах

Такий спосіб застосовують у ситуаціях, коли не можна виконати штрабування перекриттів. Для монтажу використовують кабель ВВГнг та ВВГнг-LS. Ці марки відмінно підходять для відкритої проводки, так як виготовлені з матеріалів, що витримують високі температури. Короб підбирають з урахуванням тих самих вимог: бути вогнестійким, не виділяти диму під час займання.

Ретро-проводка на ізоляторах

Ретро-проводка це метод прокладання проводів у будівлі. У цьому випадку використовують кручені кабелі, які складаються з двох і більше проводів. Електропровід закріплюють на невеликій відстані від стіни, для цього використовують ізолятори.

Для ретро-проводки використовуються дроти без зовнішньої оболонки. Натомість, кожен проводок покритий кількома шарами ізолюючого матеріалу. Перший шар може бути гумовим або вкритий іншим полімером. Другий шар – плетенка, виготовлена ​​з синтетичного або натурального волокна. Такі матеріали використовували для перших кабелів, які випускалися у минулому столітті.